Otevřít menu

Na úvodní stranu Místní knihovna Lednice

Návštěv :
Celkem : 8331
Týden : 25
Dnes : 3
podrobnosti

O nás v BODECH Smile:


BIBLIOTERAPIE 

 

  

OBRÁZEK : aktuality.jpg

   

UŽ STAŘÍ EGYPŤANÉ věděli, že knihy lze považovat za "léčebny duše". Ano, kniha může pomoci i tehdy, když má člověk starosti, je nemocný, ocitl se v krizi... Do těchto životních situací vstupuje kniha v roli "terapeuta"... (více viz Biblioterapie).  

  

 Knihovna ráda příjme knižní tipy svých čtenářů pro svůj Biblioterapeutický koutek! 

 

Své tipy můžete 1) sdělit přímo knihovnici v knihovně, 2) napsat do sekce Vzkazy na tomto webu, 3) poslat na e-mail: knihovna.lednice(zavináč)quick.cz či 4) vepsat do anonymního Dotazníku (viz též stránka Kvízy). I vaše knihy mohou obohatit naši knižní biblioterapeutickou nabídku .

 

 


  HISTORIE & SOUČASNOST

 

Podle dostupných pramenů byla první knihovna v Lednici založena v roce 1948 v centru obce na Pekařské ulici učiteli Jaroslavem Horáčkem a Jaroslavem Pařízkem, kteří se také stali prvními knihovníky. Byla několikrát přestěhovaná, určitou dobu umístěna i v prostorách tehdejšího Místního národního výboru (dnes Obecní úřad), potom na delší čas v rodinném domku stolaře Víta v centru obce na Mikulovské ulici č. 74. Tento objekt byl v letech 1980 - 1985 rozdělen na dvě části a přestavěn na knihovnu a obecní byt. Zde knihovna působila až do konce roku 2003, kdy byl domek v dražbě prodán a knihovna přemístěna do starobylé stylové vilky (google mapy) v areálu zámeckého parku.     

 

 OBRÁZEK : dospele.jpg

  

Dnes se knihovna se těší půvabným přírodním prostředím parkového areálu vedle mateřské školky a přilehlých školních objektů. Dům má velkou vstupní halu, k jejíž výzdobě často přispívají děti svými kresbami a dalšími výrobky z činnosti výtvarných kroužků. Samotná knihovna má dvě oddělení: pro dospělé a dětské čtenáře, navíc k ní patří i pobočka - malá knihovna v Nejdku v okrajové části obce Lednice.  

 

Viz též STATISTIKA.OBRÁZEK : slideshare.jpg  

 


FOND & SLUŽBY

 

 Prohlédněte si náš fond v ONLINE KNIŽNÍM KATALOGU  Smile! 

    

V současnosti má knihovna 13 530 knih (beletrie, naučná lit eratura, regionální, poezie, ...).

K deseti titulům pravidelně docházejících periodik patří:    

 

 Noviny

Časopisy pro dospělé

Časopisy pro děti

OBRÁZEK : detske.jpg

 

Více fotografií viz fotoalbum knihovny po REKONSTUKCI! Smile


SPOLUPRÁCE

 

Pravidelně i příležitostně (akce, besedy, soutěže, ...) spolupracujeme s těmito institucemi: